Тема уроку:
"Всі ці знаки чародії". Скрипковий та басовий ключі.
Давним - давно були два музичних королівства.
Перше - це Скрипкового ключа. У цьому королівстві жили і звучали м'які, ніжні і мелодійні ноти. Короля звали Скрипковий ключ. У нього була улюблена дочка - красуня Мелодія.
Друге королівство - Басового ключа. Короля звали Басовий ключ. У нього був стрункий і сильний син на ім'я Бас.
Жителі цих двох королівств сперечалися між собою, хто з них краще звучить, і через це вже давно не спілкувалися між собою, хоча жили недалеко один від одного. Між цими королівствами був красивий казковий ліс.
Одного разу принцеса гуляла в лісі та заблукала. Але це ще не найстрашніше, на неї напали розбійники. Їх звали Дієз, Бемоль і Бекар. Мелодія стали кликати на допомогу, і з лісової гущавини вийшов вродливий юнак. Це був принц Бас . Він врятував принцесу Мелодію та вивів її з лісу.
Вони покохали один одного і вирішили більше не розлучатися. Їм дуже хотілося помирити своїх батьків і жителів двох музичних королівств. Принцеса Мелодія і принц Бас були були дуже добрі та розумні, вони придумали, як це зробити.
А тим часом король Басовий ключ і король Скрипковий ключ зібралися на полювання та завдяки випадку обидва короля зустрілися на галявині, де в цей час їхні діти, Бас і Мелодія мирно розмовляли.
Королі, коли побачили своїх дітей, знову стали кричати та лаятися між собою, а розумний і мужній принц і ласкава, добра принцеса допомогли їм заспокоїтися, і королі, пробачивши один одному образи, знову стали друзями.
Минув деякий час, Бас і Мелодія одружилися, і жили довго і щасливо в мирі та злагоді, радуючи своїх батьків і жителів цих королівств. І знову зазвучала гарна музика, де усі звуки ладнали між собою і навіть розбійники Дієз, Бемоль і Бекар стали допомагати нотам - жителям будувати, створювати чудову, чарівну музику.
Про кого розповідається у казці?
Які взаємини між жителями двох королівств?
Що домогло їм помиритися?
.............................................................
Ключ (музичний) - це знак, який визначає місцезнаходження нот на нотному стані. Він розташовується на самому початку нотного стану.
Скрипковий ключ - найпоширеніший з усіх ключів.
Він розташовує "соль" першої октави на другій знизу лінійці нотного стану. У скрипковому ключі пишуться ноти для скрипки (звідси назва). у скрипковому ключі пишуться ноти для скрипки, більшості дерев'яних духових музичних інструментів, частини мідних духових, ударних, партія правої руки фортепіано.
Басовий ключ - другий за розповсюдженістю ключ після скрипкового. Розташовує "фа" малої октави на другу зверху лінійку нотного стану. Цим ключем користуються інструменти з низьким звучанням: фагот, віолончель, партія лівої руки фортепіано.
Моцарт "Реквієм за мрією"
РОЗСПІВКА
Комментариев нет:
Отправить комментарий